2020 YKS Tarihi Belli Oldu ! | Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor ?

2020 YKS tarihi ne zaman olacak ? sorusunun cevabını Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam yapmış olduğu basın toplantısında ” YKS 27 – 28 Haziran’da yapılacaktır.” dedi.

2020 LGS ne zaman olacak ? Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısında herhangi bir değişiklilik olmaması durumunda ” Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 20 Haziran’da yapılacaktır.” şeklinde açıklamada bulundu.

2020 Askeri öğrenci sınavı ne zaman olacak ? Erdoğan bu akşam basın toplantısında yapmış olduğu açıklamada ” Askeri öğrenci sınavı 14 Haziran’da yapılacaktır.” dedi.

Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor ?

04.05.2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan basın toplantısında üniversiteler ne zaman açılacak ? sorusunun yanıtını vermiştir. Erdoğan ” Üniversitelerimiz 15 Haziran’da normal akademik takvimine dönebilir.” şeklinde açıklamada bulundu.

LGS Sınavı Nasıl Olacak ?

Ziya Selçuk ” LGS 2 oturumdan oluşacak. 45 dakikalık bir ara bulunacak ve çocuklarımız okulun bahçesine çıkacaklar. Ancak velilerimiz okul bahçesinin dışında bekleyecekler.”

Ziya Selçuk ” Her öğrencimiz kendi okulunda sınava girecek. Sınava girecek öğrencilerin sıra bilgileri vs. E-Okul üzerinden açıklanacak.”

Ziya Selçuk ” Tüm öğrencilere ücretsiz olarak maske dağıtımı sağlanacak. Ayrıca öğretmenlere ve öğrencilere dezenfektan desteğide yapılacak. MEB olarak okulu açma kararını almak doğru değil. Bilim kurulu ile değerlendirme yapmak durumundayız. Sınıfı geçmeyle ilgili zayıfı olan öğrenciler sorumlu olarak geçecek. Yeni dönemde sorumlu oldukları dersleri verecekler.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

“2020 YKS Tarihi Belli Oldu ! | Üniversiteler Ne Zaman Açılıyor ?” üzerine bir yorum

  1. Üniversiteler ne zaman açılıyor ? sorumun cevabını buldum. Yazıda emeği geçenlere teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın