Açık Kapı Yardım Başvurusu | Burs Başvurusu

Açık kapı yardım başvurusu nedir ? Kim tarafından verilmektedir ? Burs ödemeleri ve yardımı nasıl yapılmaktadır ? Açık kapı yardım başvurusu kimler yapabilir ?

Açık kapı milletin kapısı İçişleri bakanlığı tarafından yürütülmekte olan maddi durumu sıkışık olan ailelere yardım etmek amacıyla kurulan bir projedir. Açık kapı vatandaşlara en üst düzeyde iletişimin sağlanması, Taleplerin doğru ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla kurulmuştur. Ülkemiz böylesine zor günlerden geçerken Açık Kapı yardım başvurusuna talepler bir hayli artacaktır. Sizlerde yazımızı okuyup başvuru yaptıktan sonra çevrenizde ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız farklı vatandaşlara yardım sağlayabilirsiniz. Diğer yazılarımıza göz atmak için TIKLAYIN

Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yaparım ?

  • Açık kapı yardım başvurusu yapmak için en altta belirttiğimiz linke tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
  • E-Devlet şifrenizi biliyorsanız E-Devlet üzerinden açık kapı yardım başvurusu yapabilirsiniz.
  • Başvuru ekranına geldikten sonra başvuru bilgilerinizi önemle kontrol edip sonra onay kodu gönderin.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra yardım başvurusu yapacağınız ekran gelmektedir. Buraya yardım için taleplerinizi yazdıktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı tarafından Uyarı !!!

Açık Kapı Uyarı
İçişleri Bakanlığı Tarafından Uyarı

Açık Kapı (Milletin Kapısı) Nedir ?

Açık Kapı Milletin Kapısı projesiyle milletimizin valiliklere olan taleplerinin e-ortamda Kayıt, Takip ve sonuçlandırma işlemlerinin gerçekleştiği platformdur. Açık kapı uygulaması sayesinde vatandaşlarımız 17 başlık ve 322 konudan oluşan seçenekler doğrultusunda direkt valilik tarafından oluşturulan Açık kapı masalarına iletilmektedir. İstekler Açık kapı internet sayfasından ve mobil uygulama tarafından yapılabilmektedir.

81 il valiliği – Ankara, İstanbul ve İzmir illeri olmak üzere toplamda 48 ilçe kaymakamlıklarına, Tasarlanmış Açık kapı uygulama birimleri oluşturulmaktadır. Valiliklere 5, Kaymakamlıklara ise 3 tane personel görevlendirilmektedir. Oluşturulmuş olan Açık kapı birimlerine Yüz yüze, İnternet sayfası veya Mobil uygulama aracılığıyla başvurular yapılabilir. Müracaat yaptığınız taktirde sizlere “Müracaatınızdan dolayı valilik olarak teşekkür ederiz.” şeklinde mesaj ile geri dönüş yapmaktadırlar. Müracaatlarınız 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Müracaat yapan vatandaşlar taleplerinin her aşamasını belirtilen başvuru numarasıyla Web sayfasından yada Mobil uygulama üzerinden takip edebilmektedir.

Açık Kapı Yardım Başvurusu İçin TIKLAYIN…

Yorum yapın