Alarko Holding Burs Başvurusu

Alarko holding burs başvurusu nasıl yaparım ? Kimler başvuru yapabilir ? Genel koşullar ve kriterler nelerdir ? Burs hangi durumlarda iptal olur ?

Üstte yer verdiğimiz soruların cevaplarını sizlerde arıyorsanız bir yere gitmeyin. Burs yazımızda bu sorulara ve diğer sorulara cevap verdik. Yazdığımız yazıları dikkatli okuyup başvurunuzu yaparsanız büyük bir ihtimalle başvurunuz başarılı olacaktır. Burs yazılarımızı paylaşıp daha farklı kişilerin burslardan yararlanmasına vesile olabilirsiniz.

Burs Genel Kapsamı

 • Teknik liseler, Endüstri meslek liseleri, Anadolu teknik liseleri ve Anadolu meslek liselerinin 12. sınıf (son sınıf) öğrencilerine toplamda 25 kişi olmak üzere burs desteği sağlanmaktadır.
 • Burstan Elektirik-Elektronik teknolojisi, Bilişim teknolojileri, İklimlendirme, İnşaat teknolojisi, Tesisat teknolojisi, Metal teknolojisi, Makina teknolojisi alanlarında eğitim gören öğrencilerde yararlanabilmektedir.

Alarko Mensubu Çocukları Bursları Detayları

 • Tüm burslar karşılıksız olup geri ödeme ve yükümlülük kesinlikle gerektirmez.
 • Burs alma hakkına sahip olan öğrenciler, düzenli bir öğrencinin sorumluluklarını yerine getirmeyi, okulunda derslerini aksatmadan devam etmeyi kabul etmiş olur.
 • Öğrenimin aksatılması durumunda burs kesilir; ancak resmi belgelere dayanan hastalık veya mazeretlerden ötürü gelmeme durumunda bursun devam edilip edilmemesine Alarko holding vakfı karar verir.
 • Burs alacak olan öğrencinin anne veya babasının Alarko bünyesinde en az 5 yıl çalışması gerekmektedir.
 • Öğrencinin ailesinin 2019 yıllık gelirinin 44.600 TL’nin altında olması gerekiyor.(Bu fiyat her yıl duruma göre değişiklik göstermektedir.)
 • Burs almak isteyen öğrencinin önceki öğretim yıllarındaki notlarını dosyalayarak başarılarını göstermek için “Başarı belgesin” ve “Karne belgesinin” örneklerini burs alma formu ile beraber vakıfa ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Burs’a kesin alma hakkı kazanmak için anne veya babanın görev yapmış olduğu şirketin en üst amirinden onay alınması gerekmektedir.
 • Burs alacak öğrencinin sınıf tekrarı olmaması gerekmektedir.
 • Aileden yalnızca 1 kişiye burs imkanı sağlanır.

Burs Koşulları

 1. Burs alacak öğrencinin geçen dönem öğrenim gördüğü sınıfa ait yıl sonu başarı puanının 100 üzerinden en az 85 olması gerekmektedir.
 2. Burs’u kazanan öğrenciler Vakıf tarafından belirlenen kurallara uymayı kabul eder.
 3. Alarko kültür ve eğitim vakfı gerekli gördüğü durumlarda bursu hiçbir açıklama göstermeden iptal etme hakkına sahip.

Ödeme Bilgileri

 • Aylık burs tutarı 2019-2020 eğitim öğretim yılı için 320 TL’dir. (Her eğitim yılı bu rakam değişiklik göstermektedir.)
 • Bursiyere ödeme her ayın ilk haftasında sadece öğretim aylarında (yarıyıl dahil) öğrencilerin hesap numaralarına yatırılır.

Burs Tahsis Adımları

 1. Bursiyerler okul yönetmeliğinden almış oldukları ALEV burs istek formunu eksiksiz doldurarak okul müdürlüğüne verir. Okul yönetimi bursu formunun doğruluğunu onayladıktan sonra MEB Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü’ne gönderilmektedir.
 2. MEB Erkek Teknik Genel Müdürlüğü burs bildirisi olan öğrencilerden şartları yerine getiren 25 öğrencinin seçimini onaylayarak, öğrencilerin ALEV burs istek formları vakıfa teslim edilir.
 3. Belirtilen şartları taşıyan öğrencilerin başarıları ve ailesinin maddi durumu öneme alınarak seçilenlere Alarko vakfı tarafından burs tahsisi yapılır.

Alarko Holding Tanıtım

ALARKO Vakfı Burs Başvuru Formu

“Alarko Holding Burs Başvurusu” üzerine 2 yorum

  • Merhaba Nurcihan hanım belge ve evrakların nasıl hazırlanacağını yazımızda ekledik. Dikkatli okuduktan sonra burs başvurusu yaparsanız başvurunuz onaylanır.

   Cevapla

Yorum yapın