Ankara Büyükşehir Belediyesi 2021 YKS Ücreti Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2021 YKS Ücreti Desteği başlamıştır. ABB’den sosyal yardım alan ve virüs nedeniyle işini kaybeden ailelerin çocukları başvurudan yararlanabilmektedir. Böylesine zorlu bir dönemde sınav ücretinin ABB tarafından ödenilmesi bizi gerçekten çok sevindirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2021 YKS Ücreti Desteği

Pandemi nedeniyle işini kaybeden ailelerin ve sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına sınav ücreti ödettirmeyen Mansur Yavaş attığı kısa mesajla aileleri bilgilendirdi:

Değerli hemşehrim,

Çocuklarımızın eğitim hayatından mahrum kalmaması adına Ankara’da yaşayıp sosyal yardım alan ve pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarımızdan daha önce belediyemize başvurup yardım alan ailelerimizin üniversite sınavına girecek olan çocuklarının YKS Başvuru ücretlerini ödeyeceğiz.ABB internet adresinden sınava girecek çocuğunuzun bilgileriyle birlikte ÖSYM tarafından onaylanmış YKS Başvuru Belgesi’ni sisteme yükleyerek ön başvuru yapabilirsiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra kriterlere uygun olmanız halinde ilgili tutar T.C. kimlik numaranıza tanımlı olacak şekilde 5 Mart’a kadar Vakıfbank’a yatırılacaktır. Yatırıldığı gün sms ile bilgilendirme yapılacaktır. Evlatlarınızın gözlerinden öper, üniversite sınavlarında başarılar dilerim.”

YKS Başvuru Ücreti Ön Başvuru

YKS başvuru ücreti için ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Aşağıda belirttiğimiz link’e tıklayarak ön başvuruda bulunabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi : 5 Mart

Yorum yapın