Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu 2021

Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu 2021 nasıl başvuru yapılır? Başvuru koşulları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir? Bursun son başvuru tarihi ne zaman?

Elidor ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın Türkiye’deki üniversite öğrencisi kadınlara vereceği burs için bilinmesi gereken bütün detayları derledik. Aşağıda belirttiğimiz başvuru koşullarına uyuyorsanız yazımızın devamında bulunan başvuru linkine tıklayarak burs başvurusu yapabilirsiniz.

Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu 2021

Kendi Yolumuzda Bursu Başvuru Koşulları

Elidor & TOG Vakfı Kendi Yolumuzda bursu dahilinde toplam 200 genç üniversiteli kadına burs olanağı sağlanacaktır.

  • Türkiye’deki herhangi bir üniversitede lisans seviyesinde hazırlık veya birinci sınıf öğrencisi olmak (herhangi bir bölüm kriteri yoktur, her bölüm öğrencileri başvurabilir),
  • 17-24 yaş aralığında olmak,
  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • Cinsiyeti kadın olmak,
  • Kendi Yolumuzda projesi dahilinde düzenlenen etkinliklere tam katılım göstermeyi taahhüt etmek.

Kimler Burs Başvurusu Yapamaz?

  • Toplum Gönüllüleri’nin verdiği başka burslarındaki bursiyerler,
  • Açık öğretim öğrencileri,
  • Hazırlık ve birinci sınıf haricindeki kademelerden öğrenciler burs başvurusu yapamazlar.

Kendi Yolumuzda Burs Başvurusu İçin Gerekli Dokümanlar

  • Öğrenci Belgesi (e-devletten alabilirsiniz.)
  • Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler (iş yerinden onaylanmış maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösteren emekli cüzdanı fotokopisi ya da aylığı gösteren hesap ekstresi, serbest çalışan kişiler için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayan kişiler ise SGK Müdürlüğü’nden gelirsizlik belgesi e-devletten gelir belgesi alabilirsiniz.),

Bu belgelerin tamamı başvuru yapılırken online olarak forma eklenmelidir. Eklenmediği takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Forma yazdığınız bilgilerin doğruluğu önemlidir. Verdiğiniz bilgilerde herhangi bir tutarsızlık görülürse başvurunuz iptal edilecektir.

Verdiğiniz bilgilerin belge istenmesi durumunda belgelenebilir olduğundan emin olmalısınız.

Nasıl Başvuru Yaparım?

Yazımızın sonunda bulunan başvuru linkine tıklayın, linkte bulunan başvur seçeneğine tıklayarak sizden istenen bilgi ve dokümanları tamamlayarak başvuru yapabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Elidor & TOG Kendi Yolumuzda bursunun başvuruları 24 Mart 2021 tarihinde saat 17.59’da sona erecek. Lütfen başvurunuzu son güne bırakmayınız.

Güncel burslar için takipte kalmaya devam edin…

Yorum yapın