Karantinada Kalanlara 1000 TL Devlet Desteği

Karantinada Kalanlara 1000 TL Devlet Desteği başvurusu nasıl yapılmaktadır? Devlet desteği ne kadar? Sosyal yardım başvurusu yapmak için ne yapılır? Korona virüs sosyal destek kapsamında kimler yararlanabilir?

Karantinada Kalanlara 1000 TL Devlet Desteği

1 yılı aşkın süreden beri hayatımızda olan korona virüs etkisini halen devam ettirmektedir. Bu süreçte işini kaybetmiş, çalışamayan ve geçimini sağlayamayan yani maddi sıkıntı çeken ailelere devlet destek verecektir.

Son zamanlarda bu zorlu süreçte devletin yapmış olduğu desteklerden yararlanamayanlar için ufakta olsa bir şans doğdu. Yazımızı dikkatli okuyup başvurunuzu yaptıktan sonra çevrenizde paylaşırsanız birçok maddi sıkıntı çeken ailenin sevinmesine neden olabilirsiniz.

1000 TL Devlet Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı pandamı nedeniyle ihtiyacı olan ailelere maddi destek vermeye devam ediyor. Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvuru yapabilmektedir. Yazımızı sonuna kadar okursanız size nasıl başvuru yapacağınızdan bahsedeceğiz.

Başvurumu Nasıl Yaparım?

E-devlet uygulamasından veya web adresinden girişinizi yaptıktan sonra sizden istenilen Kimlik Numarası, ad-soyad, resmi ikamet adresi, doğum yılı, medeni durum, çocuk sayısı, telefon no, mail adresi, çalışma durumu, eğer çalışıyorsa aylık net gelir, sosyal yardım alınıp alınmadığı, kirada oturuyorsa aylık kira gideri, aylık genel fatura miktarları, evde yaşayan toplam kişi sayısı, banka hesabı olup olmadığı vb. bilgileri eksiksiz ve tam şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvurunuzu eksiksiz yaptıktan sonra aşağıda belirttiğimiz “Başvuru Takibi” alanına tıklayarak başvurunuzun kabul olup olmadığını takip edebilirsiniz.

Kimler Başvurudan Yararlanamamaktadır?

Sosyal hizmetler pandamı nedeniyle verecekleri 1000 TL yardımdan kimlerin yararlanamayacağını da açıklamıştır.

 • İŞKUR işsizlik ödeneğinden yararlananlar,
 • İŞKUR kısa çalışma ödeneğinden yararlanan vatandaşlar 1000TL yardım başvurusunda bulunamaz.
 • Korona virüs destek programı 1 ve 2. faz kapsamında verilen 1000TL nakdi destekten faydalanmış olanlar,
 • SGK’dan gelir veya düzenli aylık alan emekliler,
 • 5510 sayılı kanun 4/A maddesi kapsamında kamu işçileri,
 • 5510 sayılı kanun 4/C maddesi kapsamında memurlar nakdi destekten yararlanamamaktadır.

“Karantinada Kalanlara 1000 TL Devlet Desteği” üzerine 2 yorum

 1. Benim MADDİ durumum yok iş bulamıyorum elektirigim kesildi evimin kirasını odeyemdim ev sahibi evinden çıkmam konusunda uyardı benim hiç bir gelirim yok benim maddi gücüm yok yardımlarınızı bekliyorum

  Cevapla
 2. Benim hiç bir gelirim yok evim yok arabam yok kolumda bileziklerim yok bankada param yok olmadığı halde bana verilmiyor zenginlere mi veriliyir illaki ölünce mi yarsim yapılicak ben öldükten sonra gelen yardımı parayı ne yapım

  Cevapla

Yorum yapın