KYK Burs/Kredi Ödenmeye Devam Edecek Mi ?

KYK Burs/Kredi ödemeleri devam edecek mi ? Yurt ücretleri geri ödenecek mi ?

COVİD-19 virüs nedeniyle yurtların acil boşatılmasıyla beraber öğrenciler kalmadığımız günlerin ücretini ödeyecek miyiz ? sorusuyla karşı karşıya kalmıştır. Bununla beraber KYK burs ve kredisi alan öğrencilerde burs/kredi ‘lerinin yatıp yatmayacaklarını sorusunun cevabını merakla beklemektedirler. Yazımızda sizlere bu soruların cevaplarını ve daha nice sorularınızın cevaplarını ele aldık. Yazılarımızı sosyal medyada paylaşıp daha büyük kitleye yardımcı olabilirsiniz.

KYK Burs/Kredi Ödemeleri Yapılacak Mı ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamada, “Öğrencilerin burs ve kredileri ödenmeye devam edecek. Kredi geri ödemesi yapmış olan öğrencilerin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı ödemelerine ilave bir maliyet yansıtılmadan ertelenebilecek.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Yurt Ücretleri Geri Ödenecek Mi ?

T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, “KYK’da kalan öğrencilerimizin Mart ayında yurtta kalmadıkları günlerin ücretleri iade edilecek, Bundan sonraki süreçte Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında KYK’da kalan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacaktır.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Yurt Müdürlerinden Gelen Bilgilendirme Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, Mart ayında yurt ücreti ödeyen öğrencilere 16-31 Mart tarihlerini kapsayan 15 günlük yurt ücreti iadesi yapılacak olup, Mart ayında yurt ücretini ödemeyen öğrenciler ise 01-15 Mart tarihlerini kapsayan 15 günlük yurt ücreti güvence bedellerinden mahsup işlemi yapılacaktır. Öğrencilerden ücret talep edilmeyecektir. Ayrıca Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için de yurt ücreti talep edilmeyecektir.

Yurtta kalan eşyalarınız içinde yurda gelmemeniz gerekmekte olup, Yurt idaresinin daha sonra size bildireceği bir dönemde eşyalarınızı almaya gelebilirsiniz.

Kredi Yurtlar Kurumu

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Resmi Web Sitesine Gitmek İçin TIKLAYIN…

Yorum yapın