Okullar Yaz Tatilinde Açılacak Mı ?

Son zamanlarda okulların yaz tatilinde açılıp açılmaması gündemdeydi. Alınan karar ile okullar yaz tatilinde açık olacaktır. Öğretmenlerin 2 aylık yaz tatili kısaltılabilecektir. Asıl soru okullar yaz tatilinde eğitim verecek mi ? Yaz tatilinde okullar ne zaman açılacak ? sorularına cevap veren Ziya Selçuk‘un verdiği cevapları yazdık.

Okulların açılacağı tarih gündemde olurken meclis tarafından alınan son bir karar ile COVİD-19 salgını sebebiyle yapılamayan eğitimlerin telafisine yönelik düzenleme meclis tarafından kabul edilmiştir. MEB Ziya Selçuk bu karardan sonra telafi eğitimi ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur.

Yaz Tatilinde Eğitim Olacak Mı ?

Ziya Selçuk açıklaması
Ziya Selçuk Okullar Açılacak Mı ?

Şeklinde açıklamada bulunan Ziya Selçuk konuya açıklık getirmiştir.

Telafi Eğitim Nasıl Olacaktır ?

Rehber öğretmenleri, Tercih danışmanlığı, Alan ve ders seçimleri, öğrenci yapılandırma sürecine bağlı kalarak yapılmakta olan çalışmalar durumunda izin ve tatil zamanlarında görevlendirilebilmektedir. Böyle bir durumda ise Rehberlik öğretmenlerinin izinleri 1 aydan kısa olmayacaktır.

Okul müdürü, Okul müdür yardımcısı, yaz tatili aylarında okul ile ilgili işleri ayarlamak ve düzeltmek amacıyla izinlerini sırasıyla kullanabileceklerdir.

E-OKUL Öğretmen Girişi İçin TIKLAYIN…

Yorum yapın