Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu Başladı ! 2020-2021 eğitim öğretim yılında maddi imkansızlıklar çeken öğrencilere Rüştü Akın Vakfı burs vereceklerini açıklamıştır. İlköğretim, Ortaöğretim, Lise ve Üniversite öğrencileri bu burstan faydalanabilirler. Her yıl yüzlerce öğrenciye burs imkanı sağlayarak destek çıkan Rüştü Akın Vakfı bilgili ve çağdaş bir toplum oluşturma amacı içerisindedir.

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu Türleri

  1. Yüksek Lisans Bursları
  2. Yükseköğretim Bursları
  3. İlköğretim ve Ortaöğretim Bursları
  4. Doğal Afet Bursları

2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılında Rüştü Akın Vakfı burs temin edilecek İlköğretim öğrencilerine 150₺, Ortaöğretim öğrencisine 200₺, Üniversite öğrencilerine 280₺ burs desteği vermektedir.

Burs Başvurusu İçin Gerekli Kriter Ve Evraklar

Lisans öğrencileri : Yıl sonu ortalamasının 4.00 üzerinden en az 3.00 olması veya 100 üzerinden en az 75 olması gerekmektedir. Başvuru yapan öğrenciler arasından ortalama sırasına göre seçim yapılmaktadır.

İlköğretim ve Ortaöğretim Öğrencileri : Yıl sonu not ortalamasının 5 üzerinden en az 4 olması gerekmektedir. Başvuru yapan öğrenciler arasından ortalama sırasına göre seçim yapılmaktadır.

Burs Hakkında Genel Bilgiler

  • Burs başvurusunda bulunan öğrencinin gelir durumunu belirten belgeleri eksiksiz vermesi gerekmektedir.
  • Bilgilerin eksik veya yanlış bildirilmesi halinde burs hemen kesilir ve o zamana kadar tahsil edilen burs miktarı öğrenciden alınır.
  • Burs almaya başladıktan sonra maddi durumu iyileşen öğrencilerden bursun kesilmesi istenir.
  • Burslar kesinlikle karşılıksız olup, Burstan yararlanan öğrencilerden vicdani yükümlülük belgesi alınmaktadır.

Burslar, Ekim – Haziran ayları arasında verilmektedir. Yönetmeliğe göre başarısı devam eden öğrencilerin bursu bir sonraki yıl otomatik devam etmektedir.

Burs Başvurusu “Burs Başvuru Formu” ile yapılmaktadır. Başvuru formunu doldurduktan sonra ağustos ayının sonuna kadar gönderilmesi gerekmektedir. Burs başvurusu kabul edilen öğrenciler gerekli olan belgeler tamamlandıktan sonra en geç eylül sonunda Vakıf Başkanlığına teslim edilmektedir.

Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu İçin TIKLAYIN

“Rüştü Akın Vakfı Burs Başvurusu” üzerine bir yorum

Yorum yapın