Rüştü Akın Vakfı Bursu 2021

Rüştü Akın Vakfı Bursu 2021 başvurusu nasıl yapılır? Burs başvuru şartları nelerdir? Burstan kimler faydalanabilir? Son başvuru tarihi ne zaman?

Rüştü Akın Vakfı maddi desteğe ihtiyacı olan, alanında başarılı Türk gençlerine eğitimde fırsat ve imkan eşitliği verebilmek ve onların yetenekleri doğrultusunda en iyi düzeyde yetişmelerine yardımda bulunmak amacı ile karşılıksız olarak burs vermektedir. Burs hakkında detaylı bilgiye ve burs başvuru linkine yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Rüştü Akın Vakfı Bursu 2021

Rüştü Akın Vakfı, 2021-2022 eğitim öğretim yılında; başarılı ancak maddi imkanlardan yoksun Türk gençlerine karşılıksız burslar vererek bilgili ve çağdaş bir toplum olmayı amaçlamaktadır.

Rüştü Akın Vakfı 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde ilköğretim öğrencisi bursiyerlerine her ay 150 TL, ortaöğretim öğrencisi bursiyerlerine 200 TL, üniversite öğrencisi bursiyerlerine ise 280 TL burs vermiştir. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı için herhangi bir açıklama yapılmamakla birlikte bu ücretlerin artması bekleniyor.

Maddi yardıma ihtiyacı olduğunu belgelerle gösteren ve ifade edilen başarı kriterlerine sahip olan öğrenciler burs başvurusunda bulunabilirler.

Rüştü Akın Vakfı Bursu Şartları (Başarı Kriterleri) Nelerdir?

 • Lisans Öğrencileri: 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre başta yer alan aday değerlendirmeye alınır.
 • İlköğretim ve Ortaöğretim Öğrencileri: 5 üzerinden en az 4 genel not ortalamasına sahip olan adaylar arasından başarı ortalaması sıralamasına göre başta yer alan aday değerlendirmeye alınır.

Bursun Verilme Süreleri Nedir, Ne Zamandır?

 • Rüştü Akın Vakfı Bursu eğitim-öğretim yılı süresi boyunca ekim ve haziran ayları arasında dokuz ay verilmektedir.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

 • Son başvuru yapma tarihi 31 Ağustos 2021’dir.

Rüştü Akın Vakfı Bursu Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

Burs başvuruları aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden online olarak yapılmaktadır. Linkini bıraktığımız sitedeki başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvurunuz onaylandığı takdirde vakfa göndermeniz gereken belgeleri de vermiş olduğumuz diğer linkten temin edebilirsiniz.

“Rüştü Akın Vakfı Bursu 2021” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba ben Berat Eşin diyarbakırın silvan ilçesinde bir anadolu lisesinde okuyorum
  bu sene lise 2. sınıfa geçtim pandemiden dolayı eğitimden yararlanamadım bu yüzden burs talebinde bulunuyorum
  ve iyi çalışmalar diliyorum

  Cevapla

Yorum yapın