Sınavlar Ertelenecek Mi? 2020 | YKS – LGS

Sınavlar Ertelenecek Mi? 2020 | YKS – LGS bu aralar yeniden yükselen covid-19 virüs tanıları nedeniyle yeniden gündeme düşen 27 – 28 Haziran, 2020 tarihinde yapılması kararı alınan YKS ertelenebilir sorusu gündeme oturdu. Bunun yanı sıra 20 Haziran, 2020 tarihinde yapılması uygun görülen LGS sınavıda ertelenecek mi? sorusu gündemde. Peki bilim kurulu bu konu hakkında ne söyledi?

Sınavlar Ertelenecek Mi? 2020 | YKS – LGS

Bilim kurulunun açıklamalarına göre Haziran ayında yapılacak olan sınavların ertelenmesi gerektiğini söylemektedir. Sınavın ertelenmesi konusunda henüz net bir açıklama yapılmamıştır.

Fahrettin Koca: “(LGS ve YKS) Bilim kurulunun, sınava giriş ve çıkış saatleriyle ilgili, sokağa çıkma dahil, tedbir alınması önerisi oldu.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, LGS ve YKS sınavlarının başlangıç ve bitiş saatleri için İçişleri Bakanlığı’nın açıklama yapacağını söyledi.

LGS ve YKS Nasıl Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ” LGS’ye girecek öğrencilere sınava girmeden önce maske ve dezenfektan dağıtılacak. “

MEB Ziya Selçuk, COVİD-19 tanılı öğrenciler için LGS’de ayrı okul ve mekanlar oluşturulduğunu, hastanelerde de sınav yapılabileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl LGS’de 3 bin 873 binada, 59 bin 568 salon kullanıma sunulmuştu. Bu yıl tedbirler gereği bina sayısını 18 bin 139’a, salon sayısını ise 111 bin 918’e çıkardık. Sosyal mesafeyi korumak adına tüm tedbirleri aldık. Şeklinde açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk LGS’nin ertelenmeyeceğini neredeyse duyurdu.

Tüm bu bilgilere dayanarak 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak LGS ve 27 – 28 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS ertelenmeyecektir.

“Sınavlar Ertelenecek Mi? 2020 | YKS – LGS” üzerine bir yorum

  1. Merhabalar ben David. Kardeşim türkiyede YKS’ye girecek ve bunun hakkında detaylı bilgi yazdığınız için teşekkür ederim. Sınavların ertelenmesi doğru bir karar olur. Yapıcak birşey yok.

    Cevapla

Yorum yapın