TEKFEN Vakfı Burs Başvurusu | 2020-2021

Tekfen burs başvurusu devam edecek mi ? Tekfen burs başvuruları ne zaman ? Burs tahsis kriterleri neler ? Burs hangi durumlarda kesilmektedir ? Başvuru için gerekli belgeler neler ?

TEKFEN vakfı her yıl yüzlerce öğrenciye burs verdiği gibi bu dönemlerdede burs vereceğini açıklamıştır. 2020-2021 yılı için 500 kişiye burs tahsis edeceğini açıklamıştır. Burs başvurusu için sizlerin akıllarındaki ve daha nice soruların cevaplarını burs yazımızda sizler için paylaştık. Burs yazılarımızı ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırmak için sosyal medyada ve çevrenizde paylaşmanızı öneriyoruz. Bol şanslar.

Burs Genel Anlayış Ve Kurallar

 1. TEKFEN Vakfı burs başvurusundan T.C vatandaşı olan öğrenciler yararlanabilmektedir.
 2. Burs için başvuru tarihi genellikle EYLÜL ayında olmaktadır. (Başvuru dönemi kurumların sınav sonuçlarının ve okulların açılış zamanına göre değişebilmektedir.)
 3. TEKFEN Vakfından burs alan öğrenciler yanı sıra geri ödemeli KYK kredisi alabilmektedir. Fakat burs alamamaktadırlar.
 4. Burs başvuruları sadece online sistem üzerinden yapılmaktadır.
 5. Burs tahsis durumunda : Başvuru sahibinin ailesinde en yüksek gelir sahibi bireyin brüt maaşının 4.775 TL altında olması gerekmektedir.
 6. TEKFEN vakfı üniversite öğrenimi gören bursiyerler için talep halinde, TEKFEN grup şirketlerinin belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda staj önceliği sağlamaktadır.
 7. TEKFEN vakfı gerektiği durumlarda bursiyer bilgilerini inceleyebilir ve öğrenim kurumundan bilgi isteyebilir. Şayet bursiyer tarafından verilen bilgiler yanlışsa burs kesilir. Böyle bir durumda öğrenciye o aya kadar ödenen burs ücreti faiz oranı ile birlikte geri ödenmek zorundadır.
 8. Ödemeler TEKFEN Vakfı’nın ödeme planına göre, bursiyere veya bursiyer 18 yaş altındaysa veli adına açılan banka hesabına KASIM-MAYIS ayları arasında, 7 ay boyunca hesaba yatırılmaktadır.

Burs Tahsis Kriterleri

Ortaöğretim Burs Tahsisi

 • Sınavla giriş yapılmış Özel, Fen, Anadolu lisesi ve Anadolu meslek liselerine yapılmaktadır.
 • Sınırlı bir sayıda sınavsız girilen meslek liselerine burs tahsisi yapılmaktadır.
 • Lise 50, Meslek Lisesi 50 olmak üzere toplam 100 kontenjan ayrılmıştır.
 • LGS başarı yüzdesi veya bir önceki eğitim yılının diploma notu dikkate alınır.
 • Ara sınıfta okuyan öğrencilerin TEOG başarı yüzdeleri veya önceki eğitim yılı karne diploma not ortalaması dikkate alınır.

Yükseköğretim Burs Tahsisi

 • Sınav ile giren öğrenciler için TYT Türkiye sıralaması,
 • Sınavsız giren öğrencilerin lise diploma notu değerlendirmeye alınır.
 • Meslek yüksekokulları kontenjanı 75 olarak belirtilmiştir.

Üniversite Burs Tahsisi

 • Yeni kazanan öğrenciler için AYT ortalaması, Ara sınıfta okuyan öğrenciler ise 2 dönem not ortalamasının 4.00 üzerinden 2.00 olması gerekmektedir.
 • AYT sınavında ilk 1000’e giren öğrenciler için burs miktarının 1.5 kat oranında özel burs tahsis edilmektedir.
 • 2 yıllık üniversiteden DGS ile 4 yıllık üniversiteye geçen öğrenciler burstan yararlanabilir.

TEKFEN Burs Başvurusu

TEKFEN Vakfı Burs Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYIN…

Yorum yapın