TOG & ING Türkiye COVİD-19 Destek Bursu

Dünyamızı ve ülkemizi son zamanlarda büyük etkileyen CORONA virüsü birçok ailenin işinide etkilemiştir. Bu dönemde covid-19 sebebiyle işine son verilen ailelerin okuyan çocuklarına destek bursu verilecektir. Böylesine güzel bir düşünce için TOG ve ING’ye teşekkür ederiz.

Burs Detayları

TOG & ING Türkiye covid-19 destek bursu 16 NİSAN – 24 NİSAN tarihleri arasında online olarak alınmaktadır. Başvuru yapmış olan kişiler içerisinden 500 tanesi “4+4+4” kapsamında öğrenim görmüş olması, 500 taneside üniversite öğrencisi olmak üzere toplamda 1000 kişiye destek bursu sağlanacaktır. Destek bursu 3 ay sürüp, Aylık 440 TL toplamda 1.320 TL olacaktır.

Başvuru sonuçları 8 MAYIS tarihinde belirtmiş olduğumuz siteden “BAŞVURU SONUCUM” butonuna tıklayarak başvuran kişinin şahsi T.C kimlik numarasını girerek öğrenebilirsiniz. Başvuru sonuçları başvuru yapan kişinin mail adresine mail yoluyla gönderilecektir.

Başvuru Koşulları

 • 7-24 yaş arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Türkiyede ilk-ortaöğretim, Lise, Üniversite öğrencisi olmak.
 • Başvuru yapan öğrencilerin ailesinden en az birinin 15 Mart-15 Nisan 2020 tarihi itibariyle COVİD-19 nedeniyle işine son verilmiş olması,
 • İşine son verilmiş olan ebeveynler son işlerini 15-18 Mart tarihinde faaliyeti dondurulan işletmelerde (Cafe, Restaurant, Eğlence, Kişisel bakım hizmetleri, Spor hizmetleri, Otel, Seyahat/Tur) işlerinden herhangi birisi olması gerekmektedir.
 • Başvuru yapan ebeveynlerin başvuru yapmadan önce aile hane içi toplam gelirin 5.000 TL altında olması gerekmektedir.
 • Burs başvuruları sadece online yapılacaktır. 16-24 Nisan tarihleri arasında başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gerekli Belge Ve Evraklar

Başvuru esnasında sisteme yüklenmesi istenen belgeler online olarak temin edilebilmekte, Belgeleri sisteme PDF-JPEG formatında yükleyebiliriniz.

 • İşten çıkarılan kişinin işten çıkış anında verilen çalışma belgesi veya ibraname
 • Anne ve Babanın maddi durumunu gösteren belgeler (İş yeri onaylı maaş bordrosu, Emekliler için emekli maaşını gösteren hesap ekstresi, Serbest çalışanlar için gelir belgesi, Geliri olmayan aileler ise SGK’dan tescil kaydı hizmet dökümleri )

Yukarıda belirtmiş olduğumuz belgeleri sisteme online olarak eksiksiz olarak yüklemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde başvuru onaylanmayacaktır.

Forma yazmış olduğunuz bilgiler yanlış-eksik ise başvurunuz iptal edilmektedir. Başvuru yapmadan önce tüm bilgilerinizi kontrol ediniz.

TOG & ING COVİD-19 Burs Desteği Başvurusu İçin TIKLAYIN…

“TOG & ING Türkiye COVİD-19 Destek Bursu” üzerine 6 yorum

 1. Böyle bir zamanda öğrencileri düşünen tog ve ing ailesine teşekkür ederim. Sayelerinde bursa ihtiyacı olan öğrenciler burs başvurusu yapabilecek.

  Cevapla
 2. 2 çocuğum var ilkokul okuyan onlara burs almak istiyorum. Tog – İNG burs başvurusu için ne yapabilirim ?

  Cevapla
 3. 30 nisana kadar uzatıldı dendi ama hiç bir şekilde süre varken başvuru yapılmıyor sayfayı kapatmışlar ve açmıyolar.

  Cevapla
 4. Kızım esma 12 yaş. Oğlum ABDULLAH yasir 8 yaş eşim ve ben covit 19 hastası olduk.esim bu dönem çalışmıyor. Normalde asgari ücretli çalışan. Bu yardımdan faydalanmak istiyorum. Çocuklarımın eğitiminde kullanmak amaçlı. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

  Cevapla
 5. 26 nisanda başvuru yaptığımız halde bir türlü sistem çevrimdışı yazıyordu ve daha sonrasında çevrimiçindeyken tekrar başvuru yapmaya çalıştık daha sonra başvuruların sonlandırıldığını yazılıyor ve bir türlü başvuru yapamadık bu konuda bir yardımcı olurmusunuz?

  Cevapla
 6. Tog ve İng bu zor dönemde bizleri düşünebilmesi gerçekten çok güzel. Umarım ihtiyacı olan birisine çıkar.

  Cevapla

Yorum yapın