Uzaktan Eğitim Uzatıldı ! | Ziya Selçuktan Açıklamalar

Dünyayı ve ülkemizi esiri altına alan Corona virüs ülkemizde eğitimide ileri bir tarihe ertelemişti. Ziya Selçuk ilk başta 3 haftalık eğitime ara verildiğini açıkladıktan sonra bu arayı zaman içerisinde 30 Nisan tarihine kadar uzatmıştı. Ziya Selçuk bugün yaptığı açıklamalarla okulların yeniden ileri bir tarihte açılacağı hakkında açıklamalarda bulundu. Ziya Selçuk okulların işleyişi hakkındada bilgiler verdi.

Okullar Ne Zaman Açılacak ?

Ülkemizde eğitime ara verilmesinin ardından öğrenciler için sabah akşam çalışan Ziya Selçuk ve ekibi öğrencilere uzaktan eğitimin en iyi şekilde verilmesi için oldukça çaba sarf etmiştir. Milyonlarca öğrenci uzaktan eğitime geçerek eğitimlerini uzaktan almaya başlamışlardır. İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri MEB tabanlı EBA üzerinden eğitimlerine devam etmektedirler. Üniversite öğrenimi gören öğrenciler ise öğrenim gördükleri kurum tarafından alt yapısı hazırlanan uzaktan eğitim platformu üzerinden eğitimlerine devam etmektedirler.

Ziya Selçuk bugün yaptığı açıklamalarda uzaktan eğitimin 31 Mayıs tarihine kadar uzatıldığını açıklamıştır. Öğrenciler 31 Nisan’da okulların açılmasını beklerken Ziya Selçuk bugün yaptığı açıklamalarda virüs doğrultusunda bu tarihin 31 Nisan’a kadar uzatıldığını kesinleştirmiştir.

Ziya Selçuk yaptığı açıklamaların yanı sıra bu sene tüm öğrenciler sınıf ortalaması kaç olursa olsun sınıfı geçeceklerini duyurdu. Bu doğrultuda bu sene sınıfta kalma olmayacaktır.

LGS Tarihi Ne Zaman ?

LGS tarihiyle ilgili bilgiler veren Ziya Selçuk, Bu hafta başı yapılması hedeflenen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuyla ilgili açıklama yapacağını belirtmiştir.

Telafi Dersleri Nasıl Olacak ?

Ziya Selçuk, ” Çalışmalarının doğrultusunda öğrencilerimize ve velilerimize bu süreçten dolayı yanlarında olduğumuzu göstermek için psiko-sosyal desteklerimiz devreye girecektir. Bu doğrultuda önceden Corona salgınının yaratmış olduğu etkiyi azaltmaya yardım sağlamak için çeşitli kılavuzlar yayınladık. 81 il ve ilçede özel eğitim ve rehberlik hizmetleri bilgilendirme hattı çağrı merkezini oluşturarak rehber öğretmenlerimiz telefonla destek olmaktadır. 2 gün önce Özelim Eğitimdeyim adlı mobil uygulamayı sizlere tanıttık. Bu uygulama dünya çapında büyük ölçüde standartlara sahiptir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu sürecin normalleşmesinden sonra telafi eğitimin nasıl olacağı hakkında konuşan Selçuk, ” Ekip olarak telafi eğitimin sürecini planladık. EBA eğitimi, TV eğitimi ve Yüz yüze yapılacak eğitimler bir bütündür. Bunların her biri öğrencilerimizin eğitimden kopmamasına yardımcı oluyor.” dedi.

Yorum yapın