Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu 2021

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu 2021 nasıl başvuru yapabilirim? Bursun son başvuru tarihi ne zaman? Başvuru şartları nelerdir? Başvuru detayları nelerdir?

Yücel Kültür Vakfı’nın üniversite öğrencilerine 12 ay boyunca 350 TL olarak vereceği geri ödemesiz burs ile ilgili gerekli her sorunun cevabına yazımızda yer verdik. Yazımızı inceledikten sonra gerekli şartları karşılıyorsanız, yazının sonunda belirttiğimiz linke tıklayarak burs başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yücel Kültür Vakfı Yarım Elma Bursu 2021

Yarım Elma Bursu Başvuru Koşulları

 • T.C. Vatandaşı olmak,
 • Türkiye’de bulunan herhangi bir üniversite veya yükseköğrenim okulunda okumak (devlet. özel veya vakıf üniversitesi ayrımı yoktur.),

Daha önce burs hakkı kazanmış olup bağışçı sağlanamadığı için burs alamayan kişiler, sonraki senelerde yeniden başvuru yapabilirler. Eski başvuruları hak olarak devam etmez, tekrar başvuru yapılması gerekir. (Yükümlülüklerini yerine getirmediğinden dolayı bursu kesilen bursiyerler tekrar başvuramaz.)

Başka herhangi bir kurumdan burs alan öğrenciler bu durumu başvuru formunda belirterek Yarım Elma Bursuna başvuru yapabilirler.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

 • Başvuru yapmak için öncelikle yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız,
 • Link’e tıkladığınızda önünüze çıkan web sitesinden üyelik işleminizi gerçekleştiriniz,
 • Ana sayfada bulunan “Burs Arıyorum” butonuna tıkladıktan sonra “Lisans” seçeneğine tıklayarak “Devam” butonuna tıklayıp başvuru formunu ayrıntılı bir şekilde doğru olarak doldurunuz,
 • Evrak bölümünden gerekli evrakları yükleyiniz. Formu doldururken her bölümün başındaki Yardım Videolarını mutlaka izleyiniz,
 • Formunuzu doldurma aşamasından sonra “Bilgi Girişimi Tamamladım” seçeneğine tıklayıp önünüze gelen “Burs Seçimi” ekranında “Yarım Elma Bursu” seçeneğini seçiniz. Daha sonra “Devam” seçeneğine tıklayıp ödeme ekranında başvuru hizmet bedelini ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yapılan başvuruların her biri vakıf tarafından verilmiş olan kriterlere göre değerlendirilir. Seçilen bursiyerlerin puan durumları, belgelerinin başvuru formlarıyla uygunluğu komite tarafından incelenir. Eksik evrak, doğruluğu şüpheli bilgi paylaşanların, profil fotoğrafı yüklü olmayanların başvuruları dikkate alınmaz.

Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

 • Başvuru sonuçlarının kesin olan bir açıklanma tarihi yoktur.
 • Sonuçları başvuru için verdiğimiz linkte “Burs Başvuru Sonuçlarım” kısmından görebilirsiniz.
 • Bursun özelliği bakımından vakfın veya öğrencinin bulacağı bağışçıyla birlikte bursun diğer yarısının da vakıf tarafından tamamlanmasıyla burs bağlanacaktır. Bağışçı bulunmadığı sürece burs alma süreci başlamaz.
 • Başvuru yaptığınız tarihten itibaren 1 yıl boyunca burs almaya aday olursunuz.
 • “Bilgileriniz Doğrulandı” durumunda olmak burs kazandınız demek değildir, bursa kabul edildiniz demektir ve bu süreçte bur sürecinin başlaması için bağışçı bulunmasını beklemeye başlarsınız,
 • Durumunuz “Burs Almaya Hak Kazandınız” olarak değiştiğinde formda belirttiğiniz e-posta adresinize bilgilendirme yapılır.
 • Bursun bağlanabilmesi için;
  • Bursu alacak kişinin başvuru formuna yüklediği belgelerin bazıları aslı istenerek doğrulanır,
  • Verilecek olan bursun bağışçı dışındaki ikinci yarısının Yücel Kültür Vakfı tarafından temini gerekir. (Bu süreç ortalama 20 gündür.)

Yarım Elma Burs Başvurusu Sonucunda İstenen Evraklar

Burs Almaya Hak Kazananlardan İstenen Belgeler

 1. Sabıka kaydınız,
 2. Üniversitenizden aldığınız öğrenci belgesi (transkript gönderenlerden istenmez),
 3. Güncel ikamet belgeniz,
 4. Vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz.

İlave Olarak Talep Edilebilecek Evraklar (Kişiye Özel)

 1. Yaşadığınız evi kira olarak belirttiyseniz kira kontratı fotokopisi,
 2. Mezuniyet derecenizi (4.00-5.00, 80-100 arasında ise) gösteren belge fotokopisi,
 3. Transkript kısmını işaretlediyseniz fotokopisi,
 4. Ailenizde yer alan bireylerin gelir durumlarını gösteren maaş bordrosu (e-devletten alınabilir.),
 5. Aile bireyleriniz için (yeşil kart, bağkur, SGK, özel sigorta) işaretlediyseniz bunların fotokopileri veya e-devletten doğrulayıcı nitelikte alınabileceğiniz belge,
 6. Katıldığınız sertifika programları ile ilgili belgelerinizin fotokopileri,
 7. Üniversite yerleştirme puanınızı yazdıysanız bu belgenin fotokopisi,
 8. Başka herhangi bir burs aldığınız kurum varsa belgesi.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bütün belgeleri tek bir şeffaf dosya içerisinde bursunuzun kesinleştiği tarihten sonraki 15 gün içerisinde Yücel Kültür Vakfı Zühtüpaşa Mah. Bağdat Cad. Keylan İş Merkezi No: 15 Kat: 2 D: 8 34724 Kızıltoprak – Kadıköy / İSTANBUL adresine göndermeniz gerekmektedir. İsteğe bağlı olarak belgelerini elden de teslim edebilirsiniz.

Alıcı ödemeli gönderilen kargolar kesinlikle teslim alınmayacaktır ve bursiyer hakkını kaybedip kendinden bir sonraki öğrenci bursu almaya hak kazanacaktır.

Güncel burslar için takipte kalmaya devam ediniz…

Yorum yapın