YKS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? YKS Sonuçları İçin Resmi Açıklama Bekleniyor (TYT, AYT, YDT)

Ülkemizde milyonlarca öğrencinin başvuruda bulunduğu üniversite sınavına sadece günler kaldı! Toplam üç oturumda ÖSYM tarafından düzenlenecek olan TYT, AYT, YDT sınavları 18-19 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. Sınav sonrasında ise adayların ilk sorgulayacağı durum sınav sonuçları olacak! YKS Sınav sonuçları bu noktada önümüzdeki günlerde en çok arananlardan biri haline gelecek. “YKS sonuçları ne zaman açıklanacak” konusunda ÖSYM’den resmi açıklama geldi.

ÖSYM 2022 YKS sınav sonuçları açıklanma tarihini duyurdu! Üniversiteye giriş hayali kuran milyonlarca öğrenci bu hafta sonu TYT, AYT, YDT oturumlarında ter dökecek. ÖSYM başkanı Aygün Yükseköğretim sınavına 3 milyon 243 bin 425 adayın başvurduğunu duyurmuştu. Öte yandan; milyonlarca kişi üniversite sınavı çıkışında YKS sonuçları sorgulama işlemleri yapacak. Bu noktada; YKS sınav sonuçlarının ne zaman hangi tarihte açıklanacağını öğrenmek isteyenler internet üzerinden “YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusuna yanıt aramaya başladılar. TYT, AYT, YDT YKS sınav sonuçları için ÖSYM tarihi duyurdu!

YKS Sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesinde açıklanan tarihe göre 20 Temmuz 2022 tarihi olarak görünüyor.

Bu tarihte adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

Başarılı bir öğrenim hayatı geçirmenizi dileriz.

bursbasvurulari.com

Yorum yapın