Yücel Kültür Vakfı Yüksek Lisans – Doktora Bursu

Merhaba sevgili burs arayan güzel kardeşim evet doğru adrestesin senin için en uygun bursları burada bulabilirsin ve umarım yararlanabilirsin hiç uzatmadan burs hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum fakat başlamadan önce Yücel Kültür Vakfı‘na böyle güzel ve yararlı projeler yaptıkları için teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Yücel Kültür Vakfı, Yüksek Lisans – Doktora Bursu; araştırmacı, proje sahibi veya bir alanda yüksek lisans veya doktora yapanlara verilmektedir.

Yücel Kültür Vakfı Yüksek Lisans – Doktora Bursu

Yücel Kültür Vakfı, Yüksek Lisans – Doktora Bursu; araştırmacı, proje sahibi veya bir alanda yüksek lisans veya doktora yapan 33 yaşından büyük olmayan katılımcılara açıktır. Her türlü bilim dalında ülkemizin gelişmesinde katkı sağlayacak her türlü araştırma, çalışma veya proje bu program için uygundur.

Burs Başvuru Koşulları:

  • Bu burslara başvuru için herhangi bir başvuru tarihi yoktur. Kişi dilediği zaman başvurusunu yapabilir.
  • Başvuru önce burs komitesince incelenir, ardından uygun görülürse burs başvurusu Yönetim Kurulu’nca görüşülür.
  • Başvuru için öğrenci olma şartı aranmaz, yalnızca başvuru yapan kişinin 33 yaşını geçmemiş olması aranmaktadır.
  • Başvurmak isteyen kişi başvuru nedenini, çalışma alanını ve talebini içeren bir dilekçe kaleme almalıdır. Dilekçesine, başvurduğu projesi veya araştırması ile ilgili ayrıntılı bir açıklama, fizibilite raporu, maliyet tablosu vb. gibi her türlü aydınlatıcı bilgiyi eklemelidir.

Burs Başvurusu için Son Tarih

Bence bu projenin en güzel yanlarından biride başvuruların yıl boyunca yapılabiliyor olması böylece kimse geç kalmayacak 🙂

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karşılıksız burs başvurularıonline burs başvurusu ile gerçekleşmektedir.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Yorum yapın