KYK Burs/Kredi Banka Kartlarını Hangi Ziraat Bankasından Alacağız ?

KYK bursu paralarını hangi bankadan alırım ? Banka kartlarını hangi ziraat bankasından temin ederim ? Hangi tarihlerde banka kartımı alabilirim ?

Kredi Yurtlar Kurumu öğrencilere sağlamış olduğu Kredi/Burs için verecekleri paraları Ziraat bankasından temin etmektedir. Sizler de KYK’dan burs almaya hak kazandıysanız bu yazımızı mutlaka okuyun ! Yazımızda burs ücretlerini hangi bankadan ve nasıl bir şekilde temin edeceğinizden bahsettik. Yazılarımızı çevrenizde ve sosyal medyada paylaşırsanız belki ihtiyacı olan birilerine daha ulaştırırsınız.

KYK Hesap Bilgileri

  • Değerli öğrenciler KYK Kredi/Burs hesaplarınıza ait BankKart Genç’inizi alacağınız yeri ve tarihleri T.C kimlik numaranızla sorgulayarak öğrenebilirsiniz.
  • KYK Burs/Kredi hesaplarınız ise taahhütname onayından sonra açılmaktadır. Bu işlem sonrasında taahhütname onaylanırsa Harçlık, Avans ve Kredi başvurularınız değerlendirme sürecine girer ve sonuç açıklandığında tarafınıza SMS yoluyla bildirilmektedir.
  • O gün farklı bir şehirde iseniz BankKart Genç’inizi teslim alacağınız bankayı öğrenmek için 0850 258 00 00 nolu numarayı arayarak öğrenebilirsiniz.
  • Kullanıma açık bir durumda zaten BankKart Genç’e sahipseniz KYK hesabınız karta tanımlanacaktır. Bundan farklı olarak Ziraat Bankası mobil uygulaması, Web adresi veya Müşteri hizmetleri yoluyla aktif hesabınızı BankKart Genç’e bağlayabilirsiniz.
  • BankKart Genç şifresi için ATM, Mobil uygulama ve internet yoluyla alabilmektesiniz. Aynı zamanda SİFRE yazıp aralarında boşluk olmak şartıyla “Kartın son 6 hanesini” Annenizin kızlık soyadının son 2 harfi veya doğum yerinizi yazdıktan sonra kartınızın arkasında yazan 3 haneli güvenlik kodunu ekleyip 4757‘ye SMS göndererek de şifrenizi alabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • KYK Kredi/Burs onayınızı kesinlikle www.turkiye.gov.tr adresinden vermelisiniz !
  • Banka tarafından belirtilen tarihte kartınızı almadıysanız kartınızı yeniden teslim alabileceğiniz en yakın alternatif tarihleri bir üstte belirttiğimiz adresten sorgulatabilirsiniz.
  • BankKart Genç alacağınız şubelerin adreslerini buradan öğrenebilmektesiniz.
  • Ziraat Bankası tarafından size verilmiş olan BankKart Genç kartınızı kaybetme durumunda ilgili bankaya bildirim ve bildirim sonucuna kadar geçen süre öğrencinin kendisine aittir.
  • Kurum tarafından Ziraat Bankası adına hesap açtırılan öğrencilerin bir yıl süreyle hiçbir hareket görmeyen hesaplarda bulunan tüm paranın ilgili kuruma iadesi ve bu ücretin bankadan talep edilmesi konusunda kurum yetkilidir.

KYK Hesap Bilgisi Sorgulama

T.C Ziraat Bankası BankKart Genç

BankKart Genç Kartını Almak İçin TIKLAYIN…

“KYK Burs/Kredi Banka Kartlarını Hangi Ziraat Bankasından Alacağız ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın